Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ГРОУБОКСОВИ MAMMOTH Mammoth Classic 120 /120х120х180cm/ - гроубокс за одгледување на растенија

Mammoth Classic 120 /120х120х180cm/ - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 8,580.00ден
 • Код:
  644
 • Тежина:
  9.000 кг

Mammoth Classic е гроубокс од серијата Mammoth со гарантиран стандард за квалитет.

 

Шаторот е со цевкаста челична рамка, цврсти патенти, пластични агли и рефлектирачки 190D мајлар - материјал. Класични шатори со големи врати за лесен пристап. Подот е водоотпорен на мало количество вода, но ако прелее повеќе, може да истече. Димензии 120х120х180cm.

 • Светлоизолација - класа А (100% светлонепропуслив).
 • Изработен од високорефлектирачки милар (коефициент на рефлексија 95%).
 • Цврсти агли од полипропилен.
 • Цврсти носечки шини (издржуваат до 30кг).
 • Лесен зазглобување и удобен за користење.
 • Димензии (внатрешни): 120х120х180 cm
 • Тежина: 9,3kg
 • Материјал: 190D - 95% рефлексија, светлозаштита класа I
 • Препорачливо осветлување: 1х400W HPS
 • погоден комплект за осветление тук и тук
 • Препорачлива вентилација: 125mm, min 220m3/h
 • Врати: една напред излези за канали за воздух: влез: 1x203 mm, излез:1x203mm
 • Дополнителни екстри: водоотпорен рампа, StrapIT аксесоари

Secret Jardin е белгиска компанија која произведува кутии за одгледување растенија во затворен простор и нивни додатоци.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Mammoth Classic 120 /120х120х180cm/ - гроубокс за одгледување на растенија