Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ LED ОСВЕТЛУВАЊЕ TOMAX 645W Foldable Dimmable LED Grow Light - За Раст и Цвет

TOMAX 645W Foldable Dimmable LED Grow Light - За Раст и Цвет

-24%
Цена: 55,480.00ден
Ценовник: 73,000.00ден
Попуст: 17,520.00ден (24.00%)
  • Код:
    3612
  • Тежина:
    0.000 кг

TOMAX 645W ЛЕД е линеарен ЛЕД панел кој произведува висок PPF (фотосинтетски фоток на фоток) од 1800 μmol / s и ефикасност на фотонот (ефикасност на уредот) - 2,8 μmol / J.

Со напредокот на технологијата, висококвалитетното ЛЕД осветлување на градината сега е сигурна опција, нудејќи значителен поврат на инвестицијата на култиваторот. Градинарски ЛЕД решенија со целосен спектар на TOMAX го балансираат квалитетот на светлината (спектрите) со количината на светлина (интензитет и времетраење). Доволно за да се обезбеди осветлување со еден извор за целиот циклус на раст од вегетативниот до цветниот период.

Низата ЛЕД диоди создава рамномерна распределба на светлината на кратко растојание до културата.

Светлото за одгледување на затемнување со закопчување на TOMAX 645W е изградено со користење на високо квалитетни  диоди на Samsung и се создава целосен опсег, идеален за зеленчук и цвеќе.

За различни сорти, периодите на размножување и вегетативниот раст TOMAX 645W склопувачки затемнето ЛЕД светло за растење може да се „исклучи“ без да се изгуби ефикасноста. Високо ефикасната и ниско-енергетска конфигурација на ЛЕД со шест ЛЕД ленти ја намалува температурата на ЛЕД, зголемувајќи ја моќноста и подобрувајќи ја светлината.

 

ЛЕД диодите на TOMAX можат целосно да се контролираат или со дигиталниот панел TOMAX или со друг контролен систем што користи излезен сигнал 0-10V. Дури и ако вашиот универзален контролер има интерфејс RJ приклучок, сепак можете да ги стартувате овие ЛЕД диоди со употреба на конвертор RJ сигнал во контролен адаптер 0-10V.

 

Во споредба со обичните отворени HPS / MH светла, TOMAX може да постигне 30-40% помалку HVAC капацитет.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
TOMAX 645W Foldable Dimmable LED Grow Light - За Раст и Цвет

Технички податоци:

Ефикасност: 2,8 μмол / Ј
PPF: 1800 μmol / s
Влезен напон: 200-240V
Потрошувачка на енергија: 645W
Осветлена површина: 1,5х1,5м
Водоотпорна класа: IP66
Животен век: 50 000 часа
Компатибилен: Зевс контролер
Дистрибуција на светлина: 120 °
Извор на светлина: диоди Osram & Samsung
Прилагодлив: OFF-25% -50% -75% -100% со 0-10V придушувач на светло (вклучено)
Спектар: Целосен спектар Ф.
Тенок дизајн, преклопен до 180 степени, што го прави мал, компактен и лесен за инсталирање.

 

Светилката е обезбедена со гаранција за дефекти за период од 5 години од датумот на купување. Во овој период, апаратот може да се врати на продавачот со доказ за набавка (потврда). Ако се најде дефект, тој ќе биде саниран или заменет.

Оваа гаранција НЕ опфаќа злоупотреба на апаратот, случајно оштетување (паѓање, мокрење), поправка од неовластено лице.