Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ГРОУБОКСОВИ SECRET JARDIN Secret Jardin Dark Room 300 II 300x300x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

Secret Jardin Dark Room 300 II 300x300x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 51,710.00ден
 • Код:
  489
 • Тежина:
  40.000 кг

Гроубокс од висока класа со димензии 300x300x200cm, Dark Room е во основа потполно автономно внатрешно одгледување, се одликува со лесен, издржлив, PAR интериер и рефлектирачка потплата.

 

Рамката поддржува до 29кг тежок осветувачки систем, вентилација или друга опрема и секоја секција има ракави за достап, во кои може да се постават воздуховоди или друга опрема. DarkRoom може да биде зглобен без инструменти за неколку минути!

 • Светлоизолација - класа А (100% светлонепропуслив).
 • Изработен од високорефлектирачки милар (коефициент на рефлексија 95%).
 • Цврсти агли од полипропилен.
 • Цврсти носечки шини (издржуваат до 30кг).
 • Лесен за зглобување и удобен за користење.
 • Дуимензии (внатрешни): 300x300x200cm
 • Тежина: 40,4kg
 • Материјал: 210D - 95% рефлексија, светлозаштита класа II
 • Препорачливо осветлувањее: 6x600W HPS, со ладење
 • Препорачлива вентилација: 250mm, min 1087m3/h
 • Соодветни комплети за вентилација тук и тука
 • Врати: две напред, две одзади излези за воздуховод:
 • Влез: 2x305mm, излез: 2x305mm, за cooltube: 4x254mm
 • Дополнителни екстри: навлака за целиот бокс, водоотпорна подлошка, StrapIT и HookIT аксесоари

Secret Jardin е белгиска компанија која произведува кутии за одгледување растенија во затворен простор и нивни додатоци.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Secret Jardin Dark Room 300 II 300x300x200cm - гроубокс за одгледување на растенија

Нови продукти