Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ГРОУБОКСОВИ SECRET JARDIN Secret Jardin Dark Room 90 II 90x90x185cm - гроубокс за одгледување на растенија

Secret Jardin Dark Room 90 II 90x90x185cm - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 10,000.00ден
 • Код:
  486
 • Тежина:
  9.800 кг

Гроубокс од висока класа со димензии 90x90x185cm, Dark Room е во основа сосема автономно внатрешно одгледување, се одликува со лесен, издржлив, PAR интериер и рефлектирачка потплата.

 

Рамката поддржува до 29кг тежок светлечки систем, вентилација или друга опрема, и секоја секција има ракави за достап, во кои  се поставувaат воздуховоди или друга опрема. DarkRoom може да биде зглобен без инструменти за броени минути!

 • Светлоизолација - класа А (100% светлонепрониклив).
 • Изработен од високорефлектирачки милар (коефициент на рефлексија 80%).
 • Цврсти агли од полипропилен.
 • Цврсти носечки шини (издржуват до 30кг).
 • Лесен за зглобуавње и удобен за користење.
 • 90x90x180 cm
 • тежина: 9,8kg
 • материјал: 210D - 95% рефлексија, светлозаштита класа II
 • препорачливо осветлување: 1x400W HPS, со ладење
 • препорачлива вентилација: 100mm, min 120m3/h
 • врати: една напред излези за воздуховод:
 • влез: 2x203mm, излез: 1x203mm, за cooltube: 2x203mm
 • дополнителни екстри: навлака за целиот бокс, водоотпорна подлошка, StrapIT и HookIT аксесоари

Secret Jardin е белгиска компанија која произведува кутии за одгледување растенија во затворен простор и нивни додатоци.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Secret Jardin Dark Room 90 II 90x90x185cm - гроубокс за одгледување на растенија