Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ГРОУБОКСОВИ SECRET JARDIN Secret Jardin Dark Room 60 II 60x60x160 cm - гроубокс за одгледување на растенија

Secret Jardin Dark Room 60 II 60x60x160 cm - гроубокс за одгледување на растенија

Цена: 7,580.00ден
 • Код:
  485
 • Тежина:
  6.000 кг

Гроубокс од висока класа со димензии 60x60x170cm, Dark Room е во основа сосема автономно внатрешно одгледување, се одликува со лесен, издржлив, PAR интериер и рефлектирачка потплата.

 

Рамката поддрувжа до 29кг тежок светлечки систем, вентилација или друга опрема, и секоја секција има ракави за достап, во кои се поставуваат воздуховоди или друга опрема. DarkRoom може да биде зглобен без инструменти за броењи минути!

 • Светлоизолација - класа А (100% светлонепрониклив).
 • Изработен од високорефлектирачки милар (коефициент на рефлексија 80%).
 • Цврсти агли од полипропилен.
 • Цврсти носечки шини (издржуват до 30кг).
 • Лесен за зглобуавње и удобен за користење.
 • димензии (внатрешни): 60x60x160 cm
 • тежина: 6,8kg
 • материјал: 210D - 95% рефлексија, светлозаштита класа II
 • препорачливо осветлување: 1х250W HPS, с охлаждане
 • препорчлива вентилација: 75mm, min 120m3/h
 • врати: една, напред излоди за воздуховод
 • влез: 2x152 mm, излез:1x152mm
 • дополнителни екстри: навлака за целиот бокс, водоотпорна подлошка, StrapIT и HookIT аксесоар

Secret Jardin е белгиска компанија која произведува кутии за одгледување растенија во затворен простор и нивни додатоци.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Secret Jardin Dark Room 60 II 60x60x160 cm - гроубокс за одгледување на растенија