Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА XPERT NUTRIENTS Master Root 250ml - Стимулатор за корен

Master Root 250ml - Стимулатор за корен

Цена: 1,180.00ден
 • Код:
  3918
 • Тежина:
  0.390 кг

За силен и здрав коренов систем на растенијата!

Master Root - биостимулатор, ексклузивен производ на Xpert Nutrients, специјално дизајниран да изгради високо развиен и здрав коренов систем на растенија.

Со висока содржина на витамини, хормони за раст и амино киселини, Master Root е горд на својата единствена формула со вклучени макро и микро елементи од витално значење за метаболичките процеси во растенијата.

Го стимулира зголемувањето на волуменот на кореновиот систем со зголемување на кореновите влакна, промовира ефикасна апсорпција на хранливи материи. Како резултат на тоа, се забележува забрзан развој на растенијата, со зголемена отпорност на стресни фактори на животната средина, заштита од болести и штетници.

Master Root го стимулира раното формирање на корените и нивниот посилен развој, го намалува стресот при пресадување, ги поттикнува растенијата за поенергичен раст.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Master Root 250ml - Стимулатор за корен

Уникатни карактеристики на Master Root: NPK 0.5-1.5-0.2

 • Обезбедува подобра заштита на коренот од сите видови болести на почвата.
 • Ја намалува pH вредноста околу коренот
 • Идеален за трансплантација
 • Помага да се намали стресот
 • Врвен квалитет, лесна апликација.
 • Безбедно за вас, вашето семејство, миленичиња и дивиот свет.
 • Master Root е погоден за сите почви, тресет, кокосови подлоги и хидропоника.

Master Root од Xpert Nutrients - најдобриот стимулатор за корен на пазарот, со извонредни перформанси, за повисоки приноси.
 

Како да аплицирате Master Root:

1-2 ml/1 литар вода, во зависност од големината на растението. Добро протресете пред употреба.

 

Складирање:

Чувајте го во оригинално пакување на суво и ладно место. НЕ во ладилник, на температура од 5 до 28°C, Подалеку од дофат на деца и домашни миленичиња. Заштитете од директна сончева светлина. Рок на трање -5 години.

Специјални мерки за препазливост при употреба: Во случај на контакт со очи исплакнете темелно со вода и консултирајте се со доктор.

Нови продукти