Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА XPERT NUTRIENTS Master Grow A+B 250ml - минерално ѓубриво за раст

Master Grow A+B 250ml - минерално ѓубриво за раст

Цена: 730.00ден
 • Код:
  3916
 • Тежина:
  0.336 кг

Master Grow A&B е основно ѓубриво за раст, избрано со цел да обезбеди совршен сооднос на хранливи материи (калциум, магнезиум, цинк, железо итн.) потребни во вегетативната фаза на растенијата. Го активира и стимулира растот на растенијата, обезбедувајќи дополнителна заштита. Загарантирано е дека Master Grow А&B создава силни и здрави растенија кој даваат висок принос.

Master Grow A + B - придобивки и квалитети

 

 • богат со хранливи материи - Part A: NPK 2,5-0-0 / Part B: NPK 2-2-7
 • го стимулира растот и развојот на растенијата
 • го зголемува квалитетот на растенијата
 • погоден за сите средини за одгледување: почва,хидропоника,кокос.
 • правилно избалансиран микс од есенцијални елементи за одлични резултати.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Master Grow A+B 250ml - минерално ѓубриво за раст

Содржина:

Part A:
NPK 2,5-0-0, калциум Ca 2,5%, магнезиум Mg 0,65%, хелатни микро елементи, железо Fe 0,06%, манган Mn 0,052%, цинк Zn 0,02%, бакар Cu 0,0016%, молибден Mo 0,00

Part B:
NPK 2-2-7, сулфур-SO3 2,2%


Како да аплицирате:

1-3 ml/ 1 литар вода, во зависност од големината на растението. За секоја апликација, користете Master Grow A и Master Grow B во еднакви дози.  (Аплицирате дел A и мешате во поливната вода, потоа аплицирате дел Б и повторно мешате)

Добро протресете пред употреба!
 

Складирање:

Чувајте го во оригинално пакување на суво и ладно место. НЕ во ладилник, на температура од 5 до 28°C, Подалеку од дофат на деца и домашни миленичиња. Заштитете од директна сончева светлина. Рок на трање -5 години.

Специјални мерки за препазливост при употреба: Во случај на контакт со очи исплакнете темелно со вода и консултирајте се со доктор.