Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА XPERT NUTRIENTS СТИМУЛАТОРИ ЗА ЦВЕТ Sticky Fingers 5L - Органски стимулатор за цвет

Sticky Fingers 5L - Органски стимулатор за цвет

Цена: 19,650.00ден
 • Код:
  3844
 • Тежина:
  5.400 кг

Sticky Fingers е специјално дизајниран стимулатор за цветање да го максимизира производството на трихоми на растението до највисоко ниво, што на крајот ќе значи подобри цветови со поинтензивна арома и посилен ефект.

Sticky Fingers ги подобруваат терпените и есенцијалните масла, а исто така му помагаат на растението да го достигне својот максимален капацитет на ресин.

Sticky Fingers ќе го отклучат целосниот генетски потенцијал на вашите растенија!

Терпените играат важна улога во растот и опстанокот на растенијата. Освен што произведуваат карактеристични ароми, овие органски соединенија исто така ја збогатуваат бојата и пигментацијата на листовите и цветовите и придонесуваат за мирисот на растенијата. Колку се поконцентрирани и разновидни терпените толку посилни се мирисите и вкусовите.
Употребата на Sticky Fingers не само што ќе ја подобри генетиката на вашето растение тој ќе ја зголеми енергијата и аромата исто така ќе го зголеми рокот на траење на вашите цветови.

Бенефиции од Sticky Fingers:

 

 • Ги подобрува лепливите трихоми
 • Го зголемува производството на смола
 • Значително влијае врз растот на коренот и цветот

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Sticky Fingers 5L - Органски стимулатор за цвет

Препорачана доза и начин на употреба:

2ml / 1l вода раствор се употребува во фаза цвет од 2 до 8ма недела

Складирање: Чувајте го во оргинално пакување на суво и ладно место. НЕ во ладилник, на температура од 5 до 28°C, Подалеку од дофат на деца и домашни миленичиња. Заштитете од директна сончева светлина. Рок на трање -5 години.

Специјални мерки за препазливост при употреба: Во случај на контакт со очи исплакнете темелно со вода и консултирајте се со доктор.

Нови продукти