Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА XPERT NUTRIENTS Bloom Booster 5L - Стимулатор за цвет

Bloom Booster 5L - Стимулатор за цвет

Цена: 6,360.00ден
 • Код:
  3836
 • Тежина:
  5.600 кг

Bloom Booster е моќен стимулатор за цветање кој му овозможува на растението да произведе поголеми и потешки цветови.

Неговата формула е специјално дизајнирана да содржи високо ниво на фосфор и калиум кој им помага на растенијата да создадат повеќе цвет, исто така го подобрува метаболизмот на вашите растенија за време на цветната фаза и со тоа им помага подобро апсорбирање на хранливите материи.

Bloom Booster стимулаторот исто така им помага на Вашите растенија да бидат повитални и здрави и го подобрува нивниот развој бидејќи им ги нуди сите потреби на растението во фазата на цветање.

 Бенефиции од Bloom Booster:
 

 • Ја зголемува големината и тежината на цветот
 • Ја зголемува виталноста и развојот
 • Го подобрува метаболизмот за подобро апсорбирање на храниливите материи
 • Го потикнува растот и развојот на дополнително нови цветови

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Bloom Booster 5L - Стимулатор за цвет
Препорачана доза и начин на употреба:

 

2ml / 1l вода раствор се употребува од почеток на 3 недела фаза цвет до 8 недела фаза цвет.

 

Складирање:

Чувајте го во оригинално пакување на суво и ладно место. НЕ во ладилник, на температура од 5 до 28°C, Подалеку од дофат на деца и домашни миленичиња. Заштитете од директна сончева светлина. Рок на трање -5 години.

Специјални мерки за препазливост при употреба: Во случај на контакт со очи исплакнете темелно со вода и консултирајте се со доктор.