Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ПОЧВИ ПОЧВЕН МИКС ЗА БОНСАИ,ОРХИДЕИ,КАКТУС Orchid Focus 8L - Микс за прихрана на Орхидеи

Orchid Focus 8L - Микс за прихрана на Орхидеи

Цена: 540.00ден
  • Код:
    3629
  • Тежина:
    1.700 кг

Орхидеи Фокус  е составена од избрана и висококвалитетна кора, што придонесува за супериорна рамнотежа на содржина на воздух и влага. Ова е од суштинско значење за орхидеи.

Орхидеи треба да се трансплантираат на секои 12-18 месеци за да ја заменат кората, која се распаѓа со текот на времето и почнува да задржува премногу вода. Трансплантацијата ќе ја подмлади орхидејата и енергично ќе го промовира растот и повторно цветање.

Што ќе ви треба:

Во прилог на мешавината за преполнување на орхидеи фокус, ќе ви требаат и ножици или скалпел или остар нож и транспарентен сад со соодветна големина. Транспарентните садови ја поддржуваат фотосинтезата на коренот и го олеснуваат увидувањето дали е потребна вода.

Најдобро време за трансплантација на Орхидеи е во пролет или есен; најдобро е да се избегнува во летните горештини. Избегнувајте трансплантација кога растението цвета.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Orchid Focus 8L - Микс за прихрана на Орхидеи

Нови продукти