Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА APTUS PLANT TECH APTUS All-In-One 100g - гранулирано ѓубриво за раст и цветaње

APTUS All-In-One 100g - гранулирано ѓубриво за раст и цветaње

Цена: 345.00ден
 • Код:
  323
 • Тежина:
  0.100 кг

Органско гранулирано ѓубриво со одложено дејство!

 

All-in-One обезбедува целосна исхрана за развој на растенијата за 10-12 недели. За подолг период на одгледување може да се додаде дополнително количество. All-in-One содржи доволно количини на есенцијални хранливи материи, плус магнезиум и сулфур, органски хелатни микроелементи (борон, железо, манган, цинк) и L-амино киселини за да се стимулираат растенијата за подолг временски период.

 

N-P-K-Mg-S: 5-6-13-2-10

Може да се примени директно на пресадување, или со покасно аплицирање околу растението.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
APTUS All-In-One 100g - гранулирано ѓубриво за раст и цветaње

Апликација: 

 • Краток период на растење: (3 месеци) Користете 50-100 грама на растение при садење (како миск со почвата или со поросување одозгора).
 • Долг период на одгледување: (6 месеци) Користете 50-100 грама на растение при садење (како микс со почвата или со поросување одозгора), а потоа применувајте дополнителна доза по 2 месеци (попрскана на врвот или во водата што ја наводнувате) .

Рок на траење од 3 години ако се чува во услови на суво / ладно.