Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик

AgroLite 100W - зелена светлина

Цена: 690.00ден
  • Код:
    1092
  • Тежина:
    0.300 кг

Лампа со зелена светлина

 

Зеленото светло се користи за осветлување на површините или целата внатрешна површина, за да можете да ги набљудувате вашите растенија (вклучувајќи прскање за да видите каде го нанесувате спрејот за листови) без да се мешате во нивниот мрачен период. Идеален за големи растителни култури.

Зелената светлина е погодна за набудување на вашите растенија во мрак, без да им правите стрес.

 

Технички податоци:

- Напон [V]: 220-240
- Преклопен: E27
- Боја на светло: зелено
- Тип на светилка: PAR 38 боја

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
AgroLite 100W - зелена светлина