КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА 109 продукт(и)

ЃУБРИВА

 Употребата на ѓубрива е неопходна мерка за постигнување на високи и стабилни приноси. Тие ги обезбедуваат неопходните микроелементи, минерали и витамини за двата циклуса, и за циклусот за раст и за циклусот на цветањето. Ние ви ги предлагаме водечките брендови на производи во тој сегмент од кој ќе си ги изберете најповолните за вас и за вашите растенија!

 

Производите на Advanced Nutrients се специјално создадени за брз раст на растенијата, побогато и поголемо цветање и поздрави растенија.

 

ADVANCED NUTRIENTS (329)

ATAMI едноставна и квалитетна алтернатива за градинарско ѓубриво на природна база, за брзо и лесно одгледување на растенијата, добивајки одличен краен резултат.

 

ATAMI (108)

Прихранувањето никогаш не било полесно отколку сега со Advanced Hydroponics of Holland. Уникатната формула го олеснува производството за почетници со флексибилно дозирање. Благодарение на високите концентрации на хранливите материи исто така заштедувате време и пари.

 

 

ADVANCED HYDROPONICS OF HOLLAND (58)

Aptus Plant Tech нуди квалитетни производи. Нивниот пристап е базиран на превентивна методологија во однос на штетниците и еколошките проблеми. Едноставно кажано, да ги избегнете проблемите пред да настанат.

 

APTUS PLANT TECH (3)

Ѓубрива и адитиви кои се најпреферирани од многу органски производители кои што одгледуваат органски производи. BioBizz придонесува за одличен раст и цветање на вашите растенија и сладок вкус за културите кои се конзумираат. Овие органски хранливи елементи исто така вклучуваат есенцијални аминокиселини и над 70 микроелементи.

 

 

BIOBIZZ (91)

Bio Green е линија и за почетници и напредни одгледувачи. Bio Green производите се неспоредливи со другите и не содржат штетни материи. Комплетната линија Bio Green е составена од растителни хранливи материи и разни видови супстрати.

 

BIO GREEN (31)

Bio Nova се специјални хранливи материи, стимуланси на растенија и производи кои го заштитуваат вашето растение. Тие се користат во хортикултурата, терени за голф и други спортски терени на отворено, како и од страна на приватни производители.

 

BIO NOVA (95)

Ѓубривата на BIOCANNA се 100% органски и специјално развиени за одгледување во земја како медиум. Производи одгледувани со ѓубрива од BIOCANNA може да се наречат органски, под услов тие да се одгледуваат органски и во согласност со меѓународните упатства.

 

BIOCANNA (16)

CANNA е меѓународно призната како светски лидер во негувањето и одгледувањето на вашите растенија. Секој продукт на CANNA е внимателно создаден за да ви понуди најголем принос. Овие прехранбени производи од растително потекло се чисти, едноставни, лесни за употреба и не и штетат на животната средина!

 

CANNA (92)

Hesi се создадени да го стимулираат растот на растенијата и да ги зголемат приносите со интегрирање на оптималните витамини во секоја фаза од животниот циклус на растението. Оваа компанија веќе долги години важи за лидер во областа на култури кои што се одледуваат во затворено.

 

HESI (98)

House & Garden е холандска компанија за високотехнолошки ѓубрива. Ако немате време за експерименти, верувајте во House & Garden! Резултатите се одлични и за производството и за вкусот на финалниот производ!

 

HOUSE AND GARDEN (88)

HY-PRO е производител и снабдувач на висококвалитетни субстрати, ѓубрива и додатоци за цвекиња и растенија. За добар компактен раст и бујна цветна вегетација, HY-PRO обезбедува уникатна серија на производи. Тие се базираат на интензивни истражувања и повеќе од триесет години искуство.

 

HY-PRO (30)

Ferro е бренд за ѓубрива специјализирани за развој и производство на хранливи материи за приватни и комерцијални цели од почетокот на 1990-тите.

FERRO (36)

Изработени од класата на фармацевтски минерали, General Hydroponics се најбалансирани, достапни буферски ѓубрива за pH. Тие формираат комплетни и избалансирани нутрициони решенија за правилна исхрана на растенијата преку производство на силни, енергични растенија, богати со големи здрави цветови и подобрени приноси. 

 

GENERAL HYDROPONICS (123)

General Organics обезбедува комплетен асортиман на висококвалитетни ѓубрива и додатоци во исхраната. Секој производ од линијата ви овозможува збогатување на вашата градина. General Organics има силна посветеност на одржливоста, квалитетот и иновативноста.

 

GENERAL ORGANICS (92)

Органски, течни и цврсти, почвени додатоци на основата на bat guano од познатата марка Guanokalong.

 

 

 

GUANOKALONG (66)

Growth Technology се производи кои што се базират не само на теоријата туку и на долгогодишната пракса. Growth Technology е глобална компанија управувана од динамичен и искусен тим на лидери во хортикултурата. Тие се ангажирани во континуирано истражување, литература, осврти, експериментирање и следење на растот на растенијата.

черно лого growth technology

 

GROWTH TECHNOLOGY (11)

Guano-Diffusion е француска компанија, специализирана во производството на висококвалитетни органски ѓубрива за високи приноси. Bat guano е еден од водечките производи, дел од потполно органската серија.

 

GUANODIFFUSION (29)

Growstar се хранливи материи дизајнирани да бидат едноставни и ефективни, идеални за употреба во NFT и други системи за рециркулација, како и рачно наводнување. Тие се исто така погодни за употреба во кокос и почва-земја.

 

 

GROWSTAR (6)

Grotek ™ е основана во Канада пред 1998г. од градинари со цел да помогнат на градинари со производи за секоја од фазите во одгледувањето на растението. Со формула која е конзистентна, ефективна и лесна за употреба, Grotek ѓубривата им помагаат на клиентите да постигнат највисоки приноси!  

черно лого grotek

 

GROTEK (7)

Metrop се концентрирани, биоминерални течни ѓубрива кои содржат некои од најдобрите макро и микро елементи, а нивното мото е "Не купувајте вода, купувајте концентрирани ѓубрива". Овие висококвалитетни суровини обезбедуваат содржина што е погодна за сите растечки средини, дали растенијата растат во почва, кокос или хидропонски систем, без оглед на нивото на хоби или типот "професионално" одгледување.

 

METROP (36)

Plagron се високо квалитетни хранливи материи и адитиви. Plagron нуди целосен опсег на течности за биопроизводители и спаѓа во групата на најпознати фирми.

 

 

 

PLAGRON (66)

Филтри
«1 2 3 4 5 6 7 8 9 10»
Page 1 of 14
«1 2 3 4 5 6 7 8 9 10»