Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ ЛАМПИ CFL ЛАМПИ Elektrox FLOWER 200W CFL - сијалица за цветање

Elektrox FLOWER 200W CFL - сијалица за цветање

Цена: 5,150.00ден
 • Код:
  91
 • Тежина:
  0.500 кг

Elektrox FLOWER 200W енерго-штедлива сијалица Е40 за цветање со вграден дросел (се вклучува директно на мрежата со фасонката Е40). Овие сијалици се со ниска потрошувачка на енергија и осигуруваат безбеден раст за време на вегетацијата, благодарение на широкиот светлосен спектар.

 

Спецификации:

 • Моќност: 200 W
 • Температура: 2700 K
 • Напон: 6 U
 • E40 фасонка
 • Вграден, електронски дросел
 • Лумени: 11000lm
 

Растот, плодовите, издржливоста, па дури и времето на цветање на растенијата се целосно зависни од светлината што ја добиваат. Квалитетот и интензитетот на светлината како и времетраењето на осветлувањето се исклучително важни! Изградбата на правилен систем на осветлување ќе ви гарантира одлични резултати!

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Elektrox FLOWER 200W CFL - сијалица за цветање