Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА ADVANCED NUTRIENTS ДРУГИ ДОДАТОЦИ Sensi Cal-Mag Xtra 250ml -додаток калциум и магнезиум

Sensi Cal-Mag Xtra 250ml -додаток калциум и магнезиум

Цена: 550.00ден
 • Код:
  944
 • Тежина:
  0.300 кг

Дали забележувате жолти лисја или бавен раст кај вашите растенија? Ако е така, земете го Advanced Nutrients Sensi Cal Mag Xtra (4-0-0)! Тој содржи додатоци од калциум (Ca), магнезиум (Mg) и железо (Fe) од кои ќе имат корист вашите растенија за да немаат проблем при раст и развој и побрзо процветување.

Специјално создаден за употреба со сите хидропониски системи и растечки медиуми.

 

Добивки:

 • Точни, доследни соодноси на минерали
 • Содржи точни соодноси (Ca), (Mg), (Fe) од кои што растенијата имаат потреба 
 • Обезбедува одлични резултати!
 • Им помага на растенијата да бидат посилни и попродуктивни!
 • Создадени од специјалисти за хидропоника за специјалисти за хидропоника

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Sensi Cal-Mag Xtra 250ml -додаток калциум и магнезиум
Начин на употреба:
 
- Хидропоника: Користете 2ml/L за отстранување на дефицитот. Повторете после 1 недела, ако е неопходно.
 
-Фолијарен спреј: Користете 2ml/L вода. Повторете после 1 седмица, ако е неопходно.
 
- Како дел од редовната програма или да ги поправите нутритивните недостатоци: измешајте 2ml/L вода. Повторете после 1 седмица, ако е неопходхо.
 
Состав: калциум нитрат, железо EDTA, магнезиум нитрат, манган и цинк EDTA EDTA.

Нови продукти