Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ ЛАМПИ CFL ЛАМПИ Elektrox GROW 200W CFL - сијалица за растење

Elektrox GROW 200W CFL - сијалица за растење

Цена: 5,150.00ден
 • Код:
  90
 • Тежина:
  0.500 кг

Elektrox GROW  200W, енерго-штедлива лампа Е40 за растење со вграден дросел (се вклучува се директно на мрежата со фасонката Е40). Овие лампи се со ниска потрошувачка на енергија и осигуруваат безбедно растење за време на вегетацијата, благодарение на широкиот светлосен спектар.

 

Спецификации:

 • Моќност: 200 W
 • Температура: 6500 K
 • Напон: 6U
 • E40 фасонка
 • Вграден, електронски дросел
 • Лумени: 11000lm

 

Растот, плодовите, издржливоста, па дури и времето на цветање на растенијата се целосно зависни од светлината што ја добиваат. Квалитетот и интензитетот на светлината како и времетраењето на осветлувањето се исклучително важни! Изградбата на правилен систем на осветлување ќе ви гарантира одлични резултати!

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Elektrox GROW 200W CFL - сијалица за растење