Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА ADVANCED NUTRIENTS ОСНОВНИ ЃУБРИВА Sensi Bloom A+B 1L - минерално ѓубриво за цветање

Sensi Bloom A+B 1L - минерално ѓубриво за цветање

Цена: 2,500.00ден
 • Код:
  937
 • Тежина:
  2.500 кг

Sensi Bloom e неверојатно двокомпонентно ѓубриво за цветната фаза на вашите растенија. Користете pH Perfect Sensi Bloom ако го сакате најдоброто за вашите скапоцени растенија. Sensi Bloom им дава цврста основа, која е неопходна за максимално цветање.

Тој содржи органски стимулатор наречен Wet Betty, кој помага за рамномерни распределување на течностите, богатите хранливи соединенија, така што вашите растенија имаат полесен пристап до се она од кое што имаат потреба. Продуктот исто така содржи хумусни и флуво киселини. Исто така за да се осигурате дека вашите растенија добиваат толку многу хранливи материи колку што им давате, нашите научници се потпираат на хелацијата за да ја подобрат апсорцијата. Всушност, оваа формула 5 во 1 содржи максимален број хелатни макрохранливи соединенија, од кои имаат потреба вашите растенија за побрз раст и пообемно цветање.

Покрај тоа, следниве миркохранливи елементи се 100% хелатни: железо, цинк, манган, молибден, бакар, бор и кобалт, што значи дека вашите растенија полесно ќе ги апсорбираат и користат овие хранливи елементи, а со тоа ќе добиете поголеми пупки и поголема продуктивност во исто време!

Придобивките од формулата pH Perfect Sensi Bloom се тестирани и докажани, така што може да очекувате подобри резултати, во споредба со оние што би ги добиле доколку користоте други продукти. Всушност, цветањето ќе почне да се одвива порано со повеќе пупки за помаклу време, цветови со подебел дијаметар и подобра цветна структура, како и подолг период за цветање, бидејќи вашите растенија ќе цветаат порано. Сето ова придонесува за поголема гсутина, поубава арома, повеќе бои и поголема издржливост на вашите растенија.

Карактеристики:

 • Автоматски ја балансира pH вредноста
 • Предизвикува порано светање со повеќе пупки
 • Го подготвува растението за поголеми и попродуктивни приноси
 • Содржи фармацевтски реагенски и хелатори

 

Што претставуваат основните ѓубрива?

Растенијата имаат потреба од многу различни фактори за да растат: светлина, воздух, вода и храна. Кога станува збор за подхранување, исто како и луѓето, растенијата имаат потреба од "балансирана диета". Ова подразбура правилно балансирано ѓубриво, кое ги содржи сите основни елементи за раст, кои претставуваат цврста основа за здрав раст на растенијата. Секакви видови на стимулатори може да се додадат во циклусот на одгледувањето, но основните хранливи елементи се градливите елементи за здрави растенија.

 

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Sensi Bloom A+B 1L - минерално ѓубриво за цветање

Начин на употреба: се користи за хидропоника, почвено одгледување, аеропоника, капково наводнување, NFT, EBB/Flow системи.

Аплицирајте 4ml/L од прва до шеста недела во фазата на цветање.

Нови продукти