Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА TERRA AQUATICA ДРУГИ ДОДАТОЦИ Flora Kleen - раствор за чистење 1L - раствор за чистење

Flora Kleen - раствор за чистење 1L - раствор за чистење

Цена: 670.00ден
 • Код:
  782
 • Тежина:
  1.150 кг

Flora Kleen е создаден за отстранување на остатоци од ѓубрива кои со текот на времето можат да се акумулираат во хидропонските системи, прехранбените медиуми и почвите.

 

Безбеден за употреба во сите системи и супстрати. Може да се користи и помеѓу недели за да се исчистат системите од акумулираните соли. За разлика од другите производи на пазарот, не се базира на ензими и користи сосема друга технологија.

 

FloraKleen може да се користи во секое време во текот на живот на растението.

 

За време на одгледувањето, FloraKleen:

 

 • Ги растворува акумулираните минерални соли.

 • Го намалува стресот на растенијата од вишокот и неизбалансираните хранливи материи.

 • Прекинува хранливи врски кои додаваат сол на  гасови, и, исто така, го поправаат  блокирањето на хранливи материи 

 • Го подхранува микробниот живот во подлогата.

 • Користете FloraKleen секој пат кога ќе го исчистите вашиот хидропоничен систем или саксиите со растенија од вишок соли кои може да се акумулираат како резултат на редовната апликација на ѓубрива.

 •  

FloraKleen е исто така одличен крај - флеш:

 

 • Користете FloraKleen како решение за чистење, неколку дена пред прибирање на приносот за да се стави крај на зреењето и да се поттикне формирање на шеќер.

 • Исто така, користете го FloraKleen за последниот до два дена пред прибирање на приносот.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Flora Kleen - раствор за чистење 1L - раствор за чистење

Апликација:

 

за хидропоника: 

 • при промена на растворот - 1,5-3 ml / L во чиста вода (помалку за помлади, повеќе за постари растенија), дозволете растворот на FloraKleen да циркулира 48 часа пред да го додадете новото ѓубриво
 • да се расчисти пред берење - користете го FloraKleen 3 ml / L раствор за 24-48 часа наместо стариот работен раствор. (после Ripen - додадете 3 ml / L FloraKleen во последните 2 дена за повисоки шеќери);

 

за почва:

 • на секои 15 дена измијте со само 1,5-3 ml / L FloraKleen раствор. (после Ripen - додадете 3 ml / L FloraKleen во последните 2 дена за повисоки шеќери) FloraKleen и Ripen работат заедно со совршена синергија

Нови продукти