Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА ADVANCED HYDROPONICS OF HOLLAND ОСНОВНИ ЃУБРИВА Dutch Formula 2 Bloom 10L - минерално ѓубриво за растенија

Dutch Formula 2 Bloom 10L - минерално ѓубриво за растенија

Цена: 5,850.00ден
  • Код:
    70
  • Тежина:
    10.000 кг

Периодот на цветање е продуктивниот дел од животот на растенијата. “Dutch Formula BLOOM” е перфектната хранлива „диета” за поттикнување на цветањето на растението.

“BLOOM” се грижи растенијата да го добијат правилниот баланс од хранливи материи за да поттикне оптимален раст и исклучително квалитетно цветање.

 

NPK: 00-50-35

 

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Dutch Formula 2 Bloom-10L

Почвено одгледувањеКористете послабо концентриран раствор (на половина + ).Промијте со вода ако мора да избегнете натрупување на соли во почвата.