Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА HESI ОСНОВНИ ЃУБРИВА HESI COCO 5L - минерално ѓубриво за растење и цветање во кокос

HESI COCO 5L - минерално ѓубриво за растење и цветање во кокос

Цена: 2,220.00ден
  • Код:
    733
  • Тежина:
    6.300 кг

Ѓубриво за цветање во растителна средина кокос

 

Целосно вредно еднокомпонентно ѓубриво за одгледување во кокос - за периодот на цветање. Содржи истовремено органски и минерален азот, како и сите витамини за живот и важни микроелементи во хелатна форма. Ниска содржина на соли за пониски нивоа на ЕС  и помалку стрес за растенијата.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
HESI COCO 5L - минерално ѓубриво за растење и цветање во кокос

Примена: 50ml/10L

Состав: магнезиум, калциум, железо, манган, бор, молибден, бакар, цинк, витамини В1, В2, В6, растителни шеќери и аминокиселини

N-P-K вредност:3-4-5

За скратен период на растење користете HESI COCO место TNT Complex - по 3mL/L.