Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА BIOBIZZ СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Leaf Coat 1L - органски спреј за виталност и заштита од стрес

Leaf Coat 1L - органски спреј за виталност и заштита од стрес

Цена: 1,390.00ден
  • Код:
    719
  • Тежина:
    1.150 кг

Leaf Coat е 100% органски препарат за заштита и зголемена виталност на растението.

Содржи природен латекс, со кој ги покрива со тенок слој нежните делови на растението, со што ги штити од штетници (буви, инсекти и др).

Leaf Coat е спремен за употреба во спреј-шишенце и влегува во сила неколку часа после користењето. Тој работи така што формира многу мал еластичен слој (околу 1.5 микрони) околу листовите на вашите растенија. Заштитниот слој не исчезнува и ја зачувува водата во листот и при висока температура. Leaf Coat  е безопасен за употреба на сите растенија и во сите средини  на одгледување.

Во топла и влажна средина (околу 28 степени Целзиусови и повисоко), заштитниот слој на Leaf Coat ќе спречи прекумерно испарување на вода. Во ладна средина, додадениот слој ќе ви помогне да ги заштити растенијата од студ. Поради тоа, Leaf Coat тоа може да биде идеалниот препарат за намалување на стресот при садење или пресадувањето на растенијата на различните средини помеѓу температурата и влажноста.

Листното покривање со овој препарат може да се користи во текот на циклусот на раст и природно се разградувва околу две недели по нанесувањето, така што не остава остатоци или слични проблеми на вашите растенија. Тоа е чудесна, природна, еколошка алтернатива на пестицидите и инсектицидите.

Иако не е совршен лек за штетниците и инсектите, тој предлага ефективен заштитен слој и во комбинација со други предности, како ограничувања на испарувањата и намалувањето на стресот од температурните разлики, би рекле, дека Leaf Coat е достоен сојузник, специјално за луѓето кој што си сакаат органски начин на одгледување.

.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Leaf Coat 1L - органски спреј за виталност и заштита од стрес

Начин на користење: 1-2 пати неделно до двете последни недели пред крајот на цветањето. Прскајте од двете страни на листовите, но не смеете да претерувате. Прекомерната употреба ќе го намали протокот на воздух до листните клетки и на тој начин ќе го успори или стопира развитокот на растението! (Треба да се внимава да не се претерува со нанесувањето)

Протресете добро пред да го употребите овој препарат! Се чува на ладно и суво место, каде ќе биде недостапно за деца и домашни животни!

Нови продукти