Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА BIOCANNA СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Canna BIO Boost 1L - органски стимулатор за фаза цвет и плод

Canna BIO Boost 1L - органски стимулатор за фаза цвет и плод

Цена: 2,730.00ден
  • Код:
    695
  • Тежина:
    1.150 кг

Bio Boost е дел од серијата BioCanna  е природно ферментиран растителен екстракт, што го прави производ од 100% органско потекло.

 

Развиен е за употреба во текот на фазата на цветање, овој додаток го стимулира растот на новоформираните цветчиња за да формираат целосни плодови со природен вкус и мирис! Кога користите Bio Boost, вашите растениja произведуваат повеќе фруктоза, со тоа ги прави поздрави и посилни. Олигосахаридите го стимулираат имунолошкиот систем и на тој начин ги прави растенијата поотпорни на болести.

 

Bio Boost е разработен од екстракти на растенија, кој што се среќавааат во тропските шуми низ амазонија. Бројните биоактивни супстанции што ги содржат го зголемуваат метаболизмот на вашите растенија што е токму она што им треба за време на нивниот цветн период. Крајниот резултат - силни, здрави растенија, зголемен принос, поголем плод, растение во полна форма, природен арома и вкус 100 % органско.

По неколку години теренски истражувања, во примарните дождовни шуми на Јужна Азија, Африка и Средна Америка, меѓу другите места и истражувања во лабораториите на CANNA Research, CANNA е многу горда што го воведе во својата палета на производи и BioBOOST!

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Canna BIO Boost 1L - органски стимулатор за фаза цвет и плод

Начин на употреба: 

 

Користете 8 ml со еден галон (3-4 литри) вода (сооднос 1: 500). Додадете во резервоарот за чување или нанесете го со прскање на лист.

 

Додај Bio Boost во првите знаци на цветање и цвет.

Прочитајте ја етикетата за дополнителни информации. Решението добро функционира со сите системи за одгледување и може да се примени и како спреј за лист за секое растение во двете фази на раст и цвет-плод.

Нови продукти