Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА BIOCANNA ЗА КОРЕН Canna BIO Rhizotonic 1L - стимулатор за корен

Canna BIO Rhizotonic 1L - стимулатор за корен

Цена: 2,230.00ден
  • Код:
    693
  • Тежина:
    1.150 кг

CANNA Rhizotonic & nbsp; е производ, уникатен по својата природа, содржи повеќе од 60 активни компоненти, повеќето и најважните од кои се извлекуваат од посебен вид арктички алги. Различните микроелементи и витамини како Б1 и & nbsp; Б2 стимулираат производството на хормони за & nbsp; растот на корените, како обезбедуваат една здрав и силен коренов систем. Rhizotonic го убрзува процесот на ртење, кога се користи за накиснување на семиња пред сеење. Се користи во дози од 40мл / 10л и на тој начин ја омекнува кожата на семето што го прави полесно нивно 'ртење. На сосема природен начин го стимулира кореновиот систем и дава силна отпорност на растенијата на промените во надворешната средина. Многу производители се согласуваат дека растенијата се обновуваат многу побрзо од стресни ситуации ако листовите биле попрскувани со Rhizotonic. Тој исто така ќе ги подобри растенија кои се слабо развиени!

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Canna BIO Rhizotonic 1L  - стимулатор за корен

Начин на употреба:

 

Растворете 20-40мл/10Л вода (1:500; 1:250)

 

 Расклатете го добро пред употреба!

Нови продукти