Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА BIOCANNA ОСНОВНИ ЃУБРИВА Canna BIO Flores 5L - органско ѓубриво за цветање

Canna BIO Flores 5L - органско ѓубриво за цветање

Цена: 4,020.00ден
  • Код:
    691
  • Тежина:
    6.000 кг

Bio Flores е разработен за периодот на цветање, на брзо расечки растенија.

 

Производот е дел од серијата BioCanna и е 100% органско ѓубриво, наменето за употреба кај растенија, одгледувани во почва. Bio Flores содржи екстракт од хмел, кој обезбедува многу од неопходните минерали во правилните пропорции, од кои имаат потреба вашите растенија за време на цветањето и плодните фази.

 

Bio Flores исто содржи lupuline, luparol, lupulon и humulon да обезбеди засилено цветање! Користењето на Bio Flores ја стимулира микрофлората околу корените на растенијата, за да се подобри квалитетот на почвите и нивната биолошка разновидност. A биолошки активната средина на почвата, помага на растенијата полесно да апсорбираат вода и хранливи материи, така да можат да се концентрираат врз своето цветање и плодообразување. 

 

Bio Flores го стимулира растителниот метаболизам и ја зголемува отпорноста према болести, штетни бактерии, патогени микроорганизми и габички.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Canna BIO Flores 5L - органско ѓубриво за цветање

Начин на употреба:

 

Користете 15 мл за галон (3 - 4 литра) вода (во сооднос 1:250).

 

Додадете Bio Flores, кога ќе се појават првите знаци на цветање.

Нанесете од растворт 1 до 3 пати во неделата, во зависност од размерот на контејнерот-саксијата, размерот на растението, нивото на влага и плодородноста на земјата-почвата.

Корисатете го готовиот раствор во рамките на 24 часа.