Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА HOUSE AND GARDEN ОСНОВНИ ЃУБРИВА Hydro A+B 1L - минерално ѓубриво за хидропоника

Hydro A+B 1L - минерално ѓубриво за хидропоника

Цена: 1,900.00ден
 • Код:
  596
 • Тежина:
  2.000 кг

Двокомпонентно минерално ѓубриво за фазата на цветање

 

Два совршено задоволени производи за вашиот хидропонски системи. Содржи широк спектар на елементи, овозможувајќи им на растенијата да јадат колку што е потребно за време на растењето и цветните периоди.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Hydro A+B 1L - минерално ѓубриво за хидропоника
 • 1L/250L вода.

 • Никогаш не ги ставајте истовремено и двете компоненти А и В !

 • Наполнете го контејнерот резервоарот со две третини вода. Ставете ја прво A комплнентата, добро измешајте. Потоа додадете В и повторно промешајте добро. Истурете ја смешата во вода од контејнерот/резервоарот.

 • ЕС вредности: започнете го циклусот на раст со 1,2ЕС вредности, постепено се зголемува (по табела) до 2,0 на крајот на цветањето

 • Користете pH Up и pH Down за регулирање на pH на разтвора меѓу 5,7 и 6,7.

 • Користете го стимулаторот за раст и развој на растението, како и  за цветањето, ако е тоа неопходно.