Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик

WaterFarm - хидропонски систем

Цена: 3,320.00ден
 • Код:
  564
 • Тежина:
  5.000 кг

Ефикасен, сигурен, лесен за користење и економичен

Како и поголемите AquaFarm и WaterFarm се базира на првиот "домашен" хидропонски систем изграден во 1975 година. Растенијата се вкоренети во слој од керамзит преку резервоар за хранливи материи кој се пумпа преку воздушна колона и во исто време се аерира. Така, растворот збогатен со кислород постојано ги испира корените, обезбедувајќи извонреден раст.

Копмлетот вклучува:

 • воздушна пумпа ACO-2201 - 220V, 1.8W; притисок> 0.012Mpa, 1.3L / min - 1 година гаранција
 • Мал, компактен и економичен систем
 • Системот доаѓа со лесни и детални упатства за монтажа и употреба со минимално одржување обезбедува брз и стабилен раст, супериорен цут и одличнен принос
 • 31x31x37cm,
 • вкупен волумен од околу 15L,
 • Ефективен волумен од 12L
 • изработена од робустна, UV-заштитена пластика
 • за неколку растенија во зависност од видот, големината и потребите

 

Видео инструкции

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
WaterFarm - хидропонски систем