Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ТРИМЕРИ/НОЖИЦИ ТРИМЕРИ TRIMPRO Trimpro Unplugged - рачен тример

Trimpro Unplugged - рачен тример

Цена: 39,970.00ден
  • Код:
    524
  • Тежина:
    4.000 кг

Новиот TRIMPRO UNPLUGGED е лесен, лесно пренослив модел дизајниран за ентузијасти кои би го користеле во стан, стаклена градина или каде што е потребно за да се избегне бучава.

Брзината е целосно контролирана од страна на вашата рака. Најсовремен и најефикасен рачен тример што некогаш бил создаден, при што се земаат во предвид сите детали. Големината, тежината и обликот, заедно со превртувањето на ножевите за сечење, придонесуваат за идеална ергономија. Кожните прсти се третираат со природни масла за да се намали лепливоста и да се задржи нивната флексибилност.

Ножевите од нерѓосувачки челик се со највисок можен квалитет и се разбира, висината на сечилата може да се прилагоди, како и кај сите производи од TRIMPRO.

 

 

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Trimpro Unplugged - рачен тример

• Никогаш не ставајте ги прстите, ракавиците или другите делови од вашето тело во контакт со решетката или ножот.
• Никогаш не притискајте на решетката.
• Не користете ножици, ножеви или други алатки над мрежата.
• Заштитни очила и ракавици се потребни цело време.


Ракавиците мора да бидат цврсти така што да не паднат во отвори на решетката. Лабава ракавица е опасност.


Користете ги прописите и постоечките закони. Производителот не презема одговорност за оштетување на или од Trimpro Rotor XL како резултат на несоодветна употреба или инсталација. 


ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ:

РАЗМЕР:
Монтирана машина: 34.2 см дијаметар х 30.4 см (40.6 см со инсталирана рачка)
Пакување: 35.5 х 35.5 х 33.2 см

МАТЕРИЈАЛ:
Рамка: Алуминиум
Решетка: Челик

РЕШЕТКА:
Trimpro Unplugged (STD): размер на отворите 6 мм