Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА ATAMI ЗА КОРЕН ATA Rootfast 500ml - стимулатор за корен

ATA Rootfast 500ml - стимулатор за корен

Цена: 860.00ден
  • Код:
    521
  • Тежина:
    0.600 кг

Ata Rootfast е 100% органски, ефективен стимулатор на кореновиот систем, кој што му дава исклучителен отпор на растението на негативни влијанија. 

Применлив во било која растечка средина. Производот е добиен од кафеави алги (Laminara Digitata од фам.Laminaraceae) и амониум фосфат.

N-P-K вредност:1-6-1

 

Кореновите стимулатори помагаат за подобар и побрз развој на кореновиот систем. Кореновите се најважните делови од растението кои се одговорни за апсорција на хранливи материи. Добриот коренов стимулатор ја одржува кореновата зона здрава и чиста преку целиот животен циклус.

 

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
ATA Rootfast 500ml - стимулатор за корен

Начин на користење: Со секое наводнување на растенијата во првите недели од растот

Дозирање: (1:1000) 1 ml на 1 литар вода.