Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА ATAMI ДРУГИ ДОДАТОЦИ ATA Clean 1L - раствор за прочистување

ATA Clean 1L - раствор за прочистување

Цена: 1,370.00ден
  • Код:
    519
  • Тежина:
    0.000 кг

ATA Clean гарантира дека системот за наводнување останува во добра состојба, без бигор.

 

Ата-Clean го заштитува системот и отстранува од одлагање на калциум, железен фосфат и седименти алги, што помага за оптималното наводнување. Овој органски прочистувачки препарат е еколошки чист и не е штетен за растението.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
ATA Clean 1L -  раствор за прочистување

Примена: Предодреден за употреба со вода од чешма. Користете го превентивно цело време. Прво пригответе го растворот, регулирајте го нивото на pH и на ЕС меѓу 1,2-2,3, после оставете растворот да се сталожи и додајте Ata-Clean.

Дозирање: (1:10.000): 1 ml/10 литри вода.