Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик

Atami Wilma 4 - хидропонски систем

Цена: 7,655.00ден
 • Код:
  500
 • Тежина:
  3.000 кг

Хидропонскиот систем Wilma 4 е лесен за употреба и лесен за носење хидропоничен систем за четири растенија.

Системот Wilma 4- е систем за наводнување со капка погоден за употреба со било кој супстрат, без разлика дали станува збор за почва, кокос или керамит. Идеален за почетници и искусни земјоделски производители. Системите за капково наводнување обезбедуваат подобри резултати од традиционалното рачно наводнување, бидејќи растенијата имаат непрекинат пристап до хранливите материи што им се потребни. Системот со четири удари користи 30-литарски резервоар со шишиња од 4 x 11 литри, иако е можно да се користат 3-литарски аеросолни садови или други соодветни замени. 

Погоден за подлоги како Mapito, кокос, керамит, минерална волна, почва.

Во комплетот:

 • садови - 4pcs. од 11L
 • пумпа за вода - HX-2500 - 220V;
 • Моќност: 12W;
 • Водна колона - 1.4m,
 • Тек: 1050L / h
 • наводнување капка по капка
 • големина на резервоар: 30L
 • Димензии:69x58x43cm

Демонстрација за функционирањето на хидросистемот Wilma - тука

Пример за склопување на хидросистемот Wilma - тука

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Atami Wilma 4 - хидропонски систем

Нови продукти