Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА ATAMI ЗА КОРЕН Rootbastic 250ml - стимулатор за корен

Rootbastic 250ml - стимулатор за корен

Цена: 2,750.00ден
 • Код:
  451
 • Тежина:
  0.400 кг

После појавувањето на познатиот и популарен Bloombastic, вашиот верен производител на ѓубрива ATAMI го престави неговиот нов производ - ROOTBASTIC!

 

Овој висококвалитетен коренов додаток придонесува за нивниот експлозивен раст. Ова значи поголем коренов систем и голем број на мали капилари кои му помагаат на растението да ја олесни апсорпцијата на хранливи материи. Rootbastic ја зголемува отпорноста на растението, што го прави помалку подложно на стрес. Ново на пазарот од серијата на Bloombastic.

 

 • Силно концентриран 
 • Идеален за резници, кога првите жилишки од коренчето се видливи
 • Богат со Фосфор (P), корените го обожуваат!
 • Погоден за секаков вид на одгледување и компатибилен со сите ѓубрива

 

Кореновите стимулатори помагаат за подобар и побрз развој на кореновиот систем. Кореновите се најважните делови од растението кои се одговорни за апсорција на хранливи материи. Добриот коренов стимулатор ја одржува кореновата зона здрава и чиста преку целиот животен циклус.

 

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Rootbastic 250ml - стимулатор за корен

Начин на употреба: започнете со минимална Rootbastic доза кога коренчињата на растението достигнале 2 см. должина и постепенно зголемувајте ја дозата. Се става 0,1 ml до 0,3 ml Rootbastic на 1 литар во вашиот хранителен раствор.

N-P-K вредност: 5-18-5