Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ ЛАМПИ CFL ЛАМПИ PowerPlant - Envirogrow 150W, 6400K компактна флуоресцентна сијалица за растење

PowerPlant - Envirogrow 150W, 6400K компактна флуоресцентна сијалица за растење

Цена: 2,750.00ден
 • Код:
  436
 • Тежина:
  0.300 кг

CFL сијалица со вграден електронски дросел (се вклучува директно на мрежата со фасонка Е40).

 

 • Не развива висока температура - може да се постави во максимална близина до растенијата.
 • Дава светло: 9000 lm.
 • Погодни за дополнително осветлување, странично осветлување, ратенија-мајки и клонови
 • Минимално ослободување на топлина/ 10000 часа живот
 • Не го допирајте стаклениот дел на сијалицата со раце
 • Не ја презатегнувајте
 • Осигурајте погодна вентилација
 • Не ја користете сијалицата ако е мокра

 

Растот, плодовите, издржливоста, па дури и времето на цветање на растенијата се целосно зависни од светлината што ја добиваат. Квалитетот и интензитетот на светлината како и времетраењето на осветлувањето се исклучително важни! Изградбата на правилен систем на осветлување ќе ви гарантира одлични резултати!

 

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
PowerPlant - Envirogrow 150W, 6400K компактна флуоресцентна сијалица за растење

Нови продукти