Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома АКСЕСОРИ-ДОДАТОЦИ ЗАШТИТНИ ОЧИЛА И ЗЕЛЕНА СВЕТЛИНА Cultivator Blurple LED Classic Grow Glasses - Заштитни LED очила

Cultivator Blurple LED Classic Grow Glasses - Заштитни LED очила

Цена: 2,420.00ден
  • Код:
    3998
  • Тежина:
    0.100 кг

Класични polymer очила  (сина + виолетова) или магента спектар LED осветлување со 100% УВ заштита.

*Не е за употреба под LED светла со целосен спектар

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Cultivator Blurple LED Classic Grow Glasses - Заштитни LED очила

Произведени по строги стандарди од Carl Zeiss. За разлика од евтините очила за сонце, овие леќи се децентрирани (асиметрични) за да се елиминира изобличувањето што инаку би се случило со заоблени леќи. Уживајте во балансирана боја магента спектар LED светла. *Не е за употреба под бели LED светла со целосен спектар.Рамката Cultivator е направена со поликарбонат отпорен на удари, за флексибилно и лесно вклопување. Оваа рамка со полу-јакна вклучува гумени влошки за носот што не се лизгаат што удобно ја држат рамката со часови, дури и во топли услови. Сертифициран од независни лаборатории за исполнување или надминување на меѓународните спецификации ANSI MSZ87+S и канадскиот CSA Z94.3. Ова вклучува отпорност на удар со голема брзина. Одлично е и за трчање со патеки на отворено и за планински велосипедизам!