Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ПОДАРОЦИ ВАПОРАЈЗЕРИ Volcano HYBRID - вапорајзер

Volcano HYBRID - вапорајзер

Цена: 40,450.00ден
 • Код:
  3551
 • Тежина:
  2.700 кг
 • Погоден за суви билки
 •   Не е погоден за тутун, тутунски производи или никотин

Реинвенција на икона.
VOLCANO HYBRID има возбудливи нови функции како

 • Вдишување преку комплет за цевки или балон со вентили
 • Многу брз процес на загревање во рок од 1 – 2 минути
 • Контролните табли се интегрирани во големиот дисплеј и може да се контролираат преку копче на допир
 • Контрола на апликации преку S&B WebApp
 • Висококвалитетните материјали и изработката од типот на кој сте навикнати од STORZ & BICKEL гарантираат долг работен век – Произведено во Германија.
 • 2 години гаранција + 1 година гаранција при регистрација

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Volcano HYBRID - вапорајзер

ВУЛКАН ХИБРИД
1 бр. Кабел за напојување
3 бр. EASY VALVE балон со уста
1 бр. EASY VALVE балон со адаптер
1 бр. Комплет за цевки
1 бр. Комора за полнење (вклучувајќи: 1 парче. Капа прстен, 1 парче. Нормален комплет екран (приближно Ø 30 mm), 1 парче. Четка за чистење)
1 бр. Комплет филтер за воздух
1 бр. Мелница за тревки (околу Ø 55 mm)
1 бр. Упатство за употреба


Клучни карактеристики:


 

Температурен опсег:
40 °C - 230 °C (104 °F - 446 °F)

Принцип на греење:
Патентирана комбинација на греење со конвекција и спроводливост

Температурни карактеристики:
Контрола на температурата преку копчето за регулатор на температурата. 9 нивоа на температура

Време на загревање:
(180 °C): Прибл. 40 секунди *

*Во зависност од нивото на полнење на батеријата, температурата на околината,
единица и количина на полнење/материјал во Комората за полнење.

Воздушен млаз:
Практично нема отпор при влечење со балонот EASY VALVE.
30 l во минута од Цевката


 

Димензии и тежина

Ширина: 20,0 cm | 7,9"

Висина: 18,0 cm | 7,1"

Длабочина: 20,0 cm | 7,9"

Тежина: 1.800 g | 4,0 фунти

 

Нови продукти