Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик

Пропагатор Pro 70 - 54x34x24 cm

-22%
Цена: 1,200.00ден
Ценовник: 1,530.00ден
Попуст: 330.00ден (21.57%)
  • Код:
    3769
  • Тежина:
    2.700 кг

Пропагатор 70 е совршен за одгледување на сите резници и семиња внатре и на отворено. Робусна конструкција изработена од материјалот - PP (полипропилен), кој е целосно водоотпорен и лесен за чистење. Транспарентниот капак обезбедува најдобро можно снабдување со светлина и дополнителна контрола на влажноста и температурата преку двата големи отвори на горниот дел од капакот.

Предности на пропагаторот:
Димензиите (58x38 cm.) Обезбедете доволно простор за големи количини резници и семиња. Овие внатрешни мерки се специјално дизајнирани да користат секој тип на тава. Водоотпорниот размножувач е хемиски отпорен, што им овозможува на растенијата да се одгледуваат на различни начини: саксии на дното на кутијата, мешавини на почва директно во садот, слој вода во садот итн. Се разбира, ова исто така обезбедува лесно чистење .


Оваа кутија може да се користи во комбинација со грејна подлога или грејни кабли.
Облогата комбинира висока транспарентност со добра отпорност на удар и цврстина.
Ѕидовите и покривот се малку наведнати, а капакот има периферија, така што капките роса од капакот не паѓаат директно на семињата и резниците, туку се влеваат назад во кутијата на ѕидовите на размножувачот.


Поголемата дебелина на ѕидовите и капакот и пропагаторот го прават поцврст и постабилен од конвенционалните размножувачи.

Карактеристики:

Димензии 58 x 38 x 24 cm.
Целосно водоотпорен
Транспарентен капак
Контрола на влажност со затворање на отвори

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Пропагатор Pro 70 - 54x34x24 cm

Нови продукти