Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА PLAGRON СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ Vita Race 500 ml - витамински додаток

Vita Race 500 ml - витамински додаток

Цена: 1,660.00ден
  • Код:
    379
  • Тежина:
    0.600 кг

Plagron Vita Race претставува потхранувачки спреј, применлив во целиот вегетативен период, како и за време на првите три седмици од почетокот на цветањето.

 

Го обезбедува растението со сите неопходни аминокиселини, микроелементи, природни минерали и важни природни хормони, кои го забрзуваат растот и подготвуваат растението за обиллно и силно цветање. Vita Race ја зголемува и отпорноста кон негативни надворешни влијанија, како гаранција за растењето на здрави и силни растенија.

Стимулансите за раст и цветaње обезбедуваат дополнителна доза на хранливи материи и елементи во трагови на основната храна (основно ѓубриво). Тие се важен дел од програма за исхрана затоа што ја надградуваат основата и затоа произведуваат одлични резултати кои ги очекувате.
 

Плагон се високо квалитетни хранливи материи и додатоци. Плагон нуди целосен опсег на течности за био-производителот.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Vita Race 500 ml - витамински додаток

Дозирање: 

Додај не повеќе од 5 ml Vita Race на 1 литар вода (1:200).

Секоја седмица прскајте го растението со овој хранлив раствор до третата седмица од почетокот на цветањето. За постигнување на оптимални резултати, применете доволно количество, додека се уверите дека течноста започнува да капе од лисјата.

Разклатете добре пред употреба!

Добиениот раствор е стабилен 24 часа од растварањето.

Нови продукти