КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЗБОГАТУВАЧИ GHE Cal-Mag 10L - Калциум Магнезиум

GHE Cal-Mag 10L - Калциум Магнезиум

Цена: 3,770.00ден
  • Код:
    3570
  • Тежина:
    10.000 кг

Присуството на калциум и магнезиум во сварлива форма е од витално значење за оптимизирање на исхраната на растенијата што растат брзо.

 

Помага во спречување на секундарни нутритивни недостатоци, промовира раст и плодност и спречува горење на врвовите кај особено интензивни култури како доматот и марулата.

GHE Cal Mag обезбедува концентриран калциум и магнезиум во чиста и растворлива форма, при што нема да ги заглави капалките во вашиот систем за наводнување. Може да се користи како додаток на повеќето програми за исхрана. Исто така помага да се спротистави на таложењето на калциум кога се одгледува во кокос, кога се користат органски ѓубрива.

Внимание: не користете GHE ѓубрива за мека вода, FloraCoco или FloraNova, тие веќе содржат доволно калциум, дури и за вода со обратна осмоза.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови