КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЃУБРИВА HESI HESI COCO 20L - Минерално ѓубриво за раст и цвет во кокос

HESI COCO 20L - Минерално ѓубриво за раст и цвет во кокос

Цена: 6,050.00ден
  • Код:
    3217
  • Тежина:
    20.400 кг

Целосно еднокомпонентно ѓубриво за одгледување кокос - за периодот на вегетација и  цветање. Содржи и органски и минерален азот, како и сите витамини и витални елементи.
Мала содржина на сол за пониско ниво на EC и помалку стрес за растенијата.

На растенијата им требаат многу различни работи за да растат: светлина, воздух, вода и храна. Кога станува збор за исхраната, исто како и луѓето, на растенијата им треба „балансирана исхрана“. Ова подразбира правилно избалансирано ѓубриво што ги содржи сите основни елементи за раст, познати како основни ѓубрива, кои формираат солидна основа за здрав раст на растенијата. Сите видови на стимуланси може да се додадат во циклусот на растење, но вашите главни хранливи состојки се најбитни за здрави растенија.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Апликација:

50ml / 10l

Состојки: магнезиум.калциум, железо, манган, бор, молибден, бакар, цинк, витамини Б1, Б2, Б6, растителни шеќери и аминокиселини
N-P-K вредност: 3-4-5
За скратен период на раст, користете HESI COCO наместо ТНТ Комплекс - 3mL / L.

Нашите водечки брендови