КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ЗБОГАТУВАЧИ ИЗВОРИ НА CO2 Диспензер за СО2 Airbomz - извор на СО2

Диспензер за СО2 Airbomz - извор на СО2

Цена: 4,150.00ден
  • Код:
    3601

Airbomz е дизајниран за мали и средни шатори, испуштајќи одредени количини CO2 во одредени интервали. Нивото на CO2 во животната средина во вашиот растечки простор ќе се зголеми на идеални 1200 ppm, што е совршено за раст на експлозивни растенија.

Ставете го уредот во шаторот (исправено или легнато) и изберете во далечинските поставки: едно прскање на секои 60 минути во режим на „дневна светлина“ - ова ќе го зголеми ppm на co2 до посакуваната 1200 ppm.


 

Комплетот вклучува спреј, главна единица и далечински управувач.

Потребни се 2 батерии (не е вклучено)

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти