Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА GENERAL ORGANICS ЗА КОРЕН BioRoot Plus 500ml - стимулатор за корен

BioRoot Plus 500ml - стимулатор за корен

Цена: 830.00ден
  • Код:
    345
  • Тежина:
    0.600 кг

Природен додаток кој им помага на растенијата да изградат здрав и енергичен коренов систем.

 

Содржи витамини, ензими, органски и неоргански киселини кои го стимулираат формирањето на коренот. Одличен е за клонови и резници, им помага на младите растенија да изградат силни и масивни корени. Го одржува здравјето на одгледуваните растенија преку подобрување на внесот на хранливи материи. Користете го BioRoot Plus за натопување на семето за да ја зголемите брзината на ртење и да го подобрите здравјето на младите растенија. Погодни за хидропоника, аеропони, кокосови, биопони и почви.

Стимулаторите на коренот помагаат за побрз и подобар развој на кореновиот систем. Корените се најважните единици одговорни за апсорпција на хранливи материи и ги прикачуваат растенијата на почвата. Добар стимулатор на коренот ја одржува областа на коренот здрава и чиста во текот на целиот животен циклус.

Направени од минерали од фармацевтски одделение, General Hydroponics се најбалансираните, ѓубрива со баферна pH вредност на располагање. Тие формираат целосни и балансирани хранливи раствори за правилна исхрана на растенијата, произведуваат силни енергични растенија, богати со големи, здрави цвеќиња и подобрени приноси.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
BioRoot Plus 500ml - стимулатор за корен

Апликација:

 

За сите растенија за време на вкоренување и вегетација

За сите методи на одгледување

 

Доза: 3-5мл/л