КОШНИЧКА

0 артикла
Дома ОСВЕТЛУВАЊЕ РЕФЛЕКТОРИ ОТВОРЕНИ РЕФЛЕКТОРИ Tomax Adjust Wing(medium) - рефлектор за лампа 400-600W

Tomax Adjust Wing(medium) - рефлектор за лампа 400-600W

Цена: 3,800.00ден
  • Код:
    3225
  • Тежина:
    2.130 кг

Обликот на овој рефлектор дава рамномерна дистрибуција на светлина и рефлексија како познатиот модел на AdjustAWings, но е изработен од различна класа алуминиум

 

Вклучува Heat shield Spreader. Tomax ги има истите придобивки како оргиналниот AdjustAWings.

Во комплетот не е вклучена лампа

Економичен двоен параболен рефлектор

Контролирајте ги "жешките точки" со приложување на "Heat shield Spreader"

Ефект:
-Два пати помоќни и ефективни од другите рефлектори на светскиот пазар
-Ја зголемува површината на растење за секоја лампа до 75% 
-Ги зголемува перформансите на лампите до 50%. Ја намалува топлината и заштедува енергија

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Карактеристики:
-Погоден за: 600W или 1000W HPS или MH лампи
-Осветлувачка плоштина: до 2m2
-92% рефлективност
Комплетот содржи:
-Фасонка
-Рефлектирачки крила
-Кабел

Нашите водечки брендови