Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА HESI ОСНОВНИ ЃУБРИВА HESI Hydro Bloom 5L - минерално ѓубриво за цветање во хидропоника

HESI Hydro Bloom 5L - минерално ѓубриво за цветање во хидропоника

Цена: 1,840.00ден
  • Код:
    339
  • Тежина:
    5.200 кг

HESI Hydro Bloom е основно хидропонско ѓубриво за растенија во фазата на цветање.

 

Збогатен со фитоефектори кои даваат енергија на растенијата и оддржуваат хранлива и здрава средина во субстратот. Содржи повеќе калиум и фосфор во споредба со HYDRO GROWTH за потхранување на силни и здрави цветови. Ги задоволува наполно потребите на растенијата во првата половина од периодот на цветање. За време на  втората половина на цветањето користете и HESI PK 13/14, за да одговирате целосно на потребите.

За обилно цветање и животни растенија. HESI Hydro Bloom е збогатен со растително-активни животни елементи кои ја засилуваат енергијата на растението и ја оддржуваат флората во почвата. HESI квалитет означува – најчисти состојки, без додатоци, следствено без остатоци.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
HESI Hydro Bloom 5L  - минерално ѓубриво за цветање во хидропоника

Дозирање: 50ml/10L вода

Употреба: наполнете контејнер со вода, додадете Hesi Hydro Bloom и промешајте. Измерете го нивото на pH и ако е неопходно корегирање, прибавете Hesi pH – или pH +

За најдобри резултати користете HESI Super Vit за време на целиот растечки циклус.

Состав: азот 3,0% N, фосфор 3,9% P2O5, калиум 5% К2О, и други: магнезиум, калциум, сулфат и микроелементи: железо, манган, цинк, бакар, бор, милибден, кобалт и јод, плус витамини B1