Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА HOUSE AND GARDEN СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ MAGIC GREEN 250ml - додаток за мајчините растенија

MAGIC GREEN 250ml - додаток за мајчините растенија

Цена: 1,555.00ден
  • Код:
    321
  • Тежина:
    0.300 кг

Magic Green е водечки растителен помошник за мајчините растенија, вкоренети и откоренети, и култивирани растенија.

 

Мек, целосно органски помошник на растението, се апсорбира директно од лисјата и ја враќа светлата зелена боја и виталноста на растението, го обезбедува со храна и го штити од инсекти и габи. Секоја примена на Magic green обезбедува растение со тенок слој на восок кој ќе работи претходно. Magic Green нуди привремено решение, бидејќи растителната средина е нарушена и растението не може да ги добие потребните хранливи материи преку нејзиниот коренов систем. Ова е одлично решение за одење низ тежок период и враќање на рамнотежата.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
MAGIC GREEN 250ml -  додаток за мајчините растенија

Совет: Не користете Magic Green повеќе од еднаш или двапати неделно. Се користи за да се спречи задоцнетиот развој на кореновиот систем, бидејќи е премногу лесно за растенијата да ги усвојуваат хранливите материи преку лисјата. Користете го Magic Green само како "помошник".

Апликација:

Ако листовите на растението се обезбојуваат (вените се премногу зелени или премногу бледи). Ако усвојувањето на хранливите материи на коренот е уништено. Како заштита од штети предизвикани од габи и инсекти. Со цел да се даде дополнителна "помош" за раст на растенијата . Методот Magic green се применува со прскање со растителен спреј или рачна прскалка. Наполнете го инхалаторот со вода и додадете го пропишаниот износ на Magic Green. Magic green дејствува во рок од два дена.

 

ВНИМАНИЕ! Прскајте со Magic green кога светлата не светат за да избегнете горење. 10 ml. за 1 литар течност за прскање