Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА HOUSE AND GARDEN СТИМУЛАТОРИ ЗА РАСТ И ЦВЕТАЊЕ SHOOTING POWDER - 5 бр додаток за обилно цветање

SHOOTING POWDER - 5 бр додаток за обилно цветање

Цена: 2,730.00ден
  • Код:
    239
  • Тежина:
    0.500 кг

Shooting Powder предизвикува растенијата да започнат нов циклус на цветање откако формирањето на нови цветови веќе не е толку активно. До 30% зголемување на бројот и големината на цветовите.

 

Shooting powder е тајната на секој успешен производител. Брилијантен акцелератор на растот на пупките е најдобар во областа на стимулатор на цветање. Тој дава видливи резултати и може да се комбинира со сите основни хранливи материи . Помошник на цветот започнува нов циклус на цветање по завршување на редовниот, како и значително зголемување вкупната тежина на плодовите. Дополнителната екстракција ќе ги изненади и најискусните производители, бидејќи всушност создава нов слој на врвот на постоечките плодови на тој начин може да го зголеми производството до 30 %.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
SHOOTING POWDER - 5 бр додаток за обилно цветање

Употреба во последните три недели. Првата недела дозирање еден пакет за 100l, следните две недели во два пакети за 100l. Користете го само ако растението е здраво, тоа е многу силен додаток кој сака многу од растението.

Не го мешајте со други стимулатори за цветање.

Секогаш намалувајте ја вредноста на EC од есенцијалните хранливи материи до EC-1.2!

Нови продукти