Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома УНИШТУВАЧИ НА МИРИСИ VAPORTEK Vaportek Maxi - ароматизер за јаки мириси

Vaportek Maxi - ароматизер за јаки мириси

-30%
Цена: 700.00ден
Ценовник: 1,000.00ден
Попуст: 300.00ден (30.00%)
  • Код:
    223
  • Тежина:
    0.500 кг

 

Vaportek Nature Fresh е многу едноставен, но ефикасен систем кој ги неутрализира непријатните мириси.

Не се потребни струја или батерии. Системот работи со користење на влажноста, температурата и протокот на воздух во одредена област. Штом воздухот се движи над елементот за неутрализација, тој автоматски се освежува. Мембраните за масло во регулаторот за мирис ослободуваат сува пареа што го неутрализира мирисот во областа.

Системот се базира на докажана технологија и првично беше развиен за употреба во медицински установи. Не се користат нафтени дестилати, инертни состојки или хемикалии кои го осиромашуваат озонот. Производите на Вапортек се состојат од природни есенцијални масла и се безопасни за растенијата, супстанциите, гумата, електричните компоненти итн.

Компактното, издржливо куќиште може да се користи и самостојно и како ѕиден носач. Мембраните траат до 60 дена и се продаваат посебно. Куќиштето може да се користи повторно и повторно. За да ги замените мембраните, свртете го горниот дел од цилиндерот додека кратките вертикални линии на крајната капа не се усогласат со линиите на рамниот дел од куќиштето. Потоа можете да го извадите капачето и да ги замените сегашните мембрани за нови.

Вапортек мембраните се достапни во различни мириси, вклучувајќи лаванда и океан. Одржувајте ја природата свежа за најдобри резултати на ладна и суво место подалеку од екстремна топлина.

Можни апликации

Тоалети;
Хотелски соби;
Соби за пациенти;
Контејнери/багаж за складирање;
Канцеларии;
Возила;
Студентски домови;
Соблекувални;
Чамци;
Услужни плакари.
Совет за реставрација!
Nature Fresh нуди ефикасно решение за отстранување на мирисот на чад од книги, документи, облека, постелнина и друго! Едноставно ставете ги контаминираните предмети во кутија или пластична кеса, додадете регулатор на мирис Vaportek и затворете го. Во зависност од тежината на штетата и бројот на предмети, третманот може да бара повеќе од еден производ и/или може да потрае неколку часа до неколку дена.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Vaportek Maxi - ароматизер за јаки мириси

Нови продукти