Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ТРИМЕРИ/НОЖИЦИ ТРИМЕРИ TRIMPRO Trimpro Original - автоматски тример

Trimpro Original - автоматски тример

Цена: 97,100.00ден
  • Код:
    22
  • Тежина:
    13.000 кг

 TRIMPRO е ефикасна и многу тивка машина за сечење на листот. 

Се користи за отстранување на листовите и за намалување на гранките од различни видови растенија и цвеќиња.TRIMPRO се користи и за триење на растенија и грмушки, како што се рузмарин, оригано, босилек, нане, лаванда, коријандер, магдонос и за подготовка на етерични масла и мешани цвеќиња од потпури.


Неговите ножеви направени од појачан челик овозможуваат непречено сечење без да му наштетат на растението. TRIMPRO е опремен со систем за враќање на крило и е лесен за транспорт. Trimpro Original е опремен со систем за обновување на лист и може брзо да се расклопи за лесен транспорт. 


За градинарски, земете гранче само отсечете од растението во рака и се движите по решетката со движење напред, истовремено ротирајќи го растението. 


ОПШТИ ПРЕДУПРЕДУВАЊА:


• Никогаш не ставајте ги прстите, ракавиците или другите делови од вашето тело во контакт со решетката или ножот.
• Никогаш не притискајте на решетката.
• Не користете ножици, ножеви или други алатки над мрежата.
• Заштитни очила и ракавици се потребни цело време.

Ракавиците мора да бидат цврсти така што да не паднат во отвори на решетката. Лабава ракавица е опасност.


Производителот не презема одговорност за оштетување на или од тримерот како резултат на несоодветна употреба или инсталација. Користете тримери според прописите и постојните закони.


ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ:

РАЗМЕРИ:
Монтирана машина: 46.2 см х 46.2 см х 69 см
Пакување: 53.3 см х 53.3 см х 30.4 см

ТЕЖИНА:
Приближна тежина: 13.6 кг

МАТЕРИЈАЛ:
Рамка и материјал на решетката: Алуминиум

ИЗБОРИ НА РЕШЕТКА:
Избор 1: Тивок голем (STD): само 11 mm големи дупки
Избор 2: тивок мешан: мали и големи дупки од истиот продавач 11 mm и 6 mm
Избор 3: Оригинален голем: само големи 11 мм дупки
Избор 4: Оригинален микс: мали и големи дупки на истиот 11 mm и 6 mm

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
Trimpro Original - автоматски тример

Нови продукти