Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ЃУБРИВА HESI ОСНОВНИ ЃУБРИВА Hydro Grow 1L - минерално ѓубриво за растење во хидропоника

Hydro Grow 1L - минерално ѓубриво за растење во хидропоника

Цена: 760.00ден
  • Код:
    210
  • Тежина:
    1.150 кг

HESI Hydro Grow е основно хидропонско ѓубриво за растенија во фаза на растење.

 

Збогатен со фитоефектори кои му даваат енергија на растението и оддржуваат здрава средина во субстратот. Квалитетот на HESI значи: најчистите состојки без тиња. Hydro Grow содржи пропорционално повеќе азотни соединенија од Hydro Bloom, бидејќи во фазата на растење се користи многу повеќе азот за производството на новите делови од растението. Основните компоненти се потполно приремени за периодот на растење за здрави и силни растенија во вашата хидро систем.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
 Hydro Grow 1L - минерално ѓубриво за растење во хидропоника
Дозирање: 50ml /10L вода 
Употреба: Наполнете го контејнерот со вода, додајте Hesi Hydro Grow и промешајте. Измерете го нивото на pH, ако е неопходна корекција, додајте Hesi pH – или pH +

Оптимални вредности во растечкиот период EC: 1,5 mS/cm pH: 5,8-6,2 

Содржи: Компонентите се во следните пропорции: азот 3% N, фосфор 2% P2O5, калиум 3,6% К2О, и други: магнезиум, калциум, сулфат и микроелементи: железо, манган, цинк, бакар, бор, милибден, кобалт и јод, плус витамини B1, B2, B3, растителни шеќери и аминокиселини.

1 литар е доволен за 200 литри вода

Нови продукти