Валута
MKD
 • EUR
 • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ПУМПИ ВОДНИ ПУМПИ RP PUMP RP-400 Micra пумпа - водна пумпа

RP-400 Micra пумпа - водна пумпа

Цена: 1,380.00ден
 • Код:
  160
 • Тежина:
  0.198 кг

Циркулационата пумпа RP е една од најчесто користените меѓу циркулационите пумпи.

 

Моделите на RP циркулациони пумпи се потопуваат потполно и одговараат за многу примени. Овие пумпи се исклучително сигурни. Одговараат на меѓународните стандарди, а нивната компактна големина дозволува лесно да се инсталираат, дури и во помали пространства. Циркулаторите се приклучоци од црева од 13 и 20 мм и се поврзани со променлив регулатор на проток. Овие циркуларни пумпи се лесни за одржување и се опремени со кабел од 1,5 метри.

Пумпи RP 400 L / ч се со капацитет 400 литра на час.

 • :Проток 400L/h
 • Висина на воден столб: 0,8m
 • Моќност: 5W
 • Влезен напон: 220 - 240V 50Hz
 • создаден за долготрајна употреба, добро функционира со ниско ниво на водата во резервоарот
 • вграден регулатор на проток
 • применливо е за NFT и Flood-and-Drain
 • додатоци за безбедно прицврстување во резервоарот

 

Водните пумпи се користат во земјоделските култури, најчесто се користат во системите за наводнување, резервоари и хидропонски системи.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
 RP-400 Micra пумпа - водна пумпа