Валута
MKD
  • EUR
  • MKD
Јазик
Мени
Профил
Јазик
Дома ФОЛИИ LIGHTITE Дијамантска рефлектирачка фолија -1м

LIGHTITE Дијамантска рефлектирачка фолија -1м

Цена: 350.00ден
  • Код:
    157
  • Тежина:
    0.000 кг

Дијамантски - дифузен модел за порамномерно распространување на светлината.

 

Произведен да помогне за ги отстрани жешките точки.

 

- 97% рефлективност.

- 100% непропушта светлина.

- PET покривало за заштита од корозија и абење.

- димензии: 1,25 x 1 m

 

Со Memory мембрана за драстично намалување на распаѓачки ефект. БЕЗБЕДЕН ЗА РАСТЕНИЈА. БЕЗБЕДЕН ЗА ХРАНА. ГАРАНТИРАНО НЕ ИСПУШТА ГАСОВИ. 

Внимание! Silver Lightite Diamond содржи чист алуминиум и причинува пречки на радио бранови. 

Поставата на фолија е идеална опција за рамномерно ширење на светлината во внатрешноста.Функција на фолијата е да се шири / размножува светлината и да се избегнат жариштата.

Експресна нарачка

Just 4 полиња to fill in
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.
LIGHTITE Дијамантска рефлектирачка фолија -1м