КОШНИЧКА

0 артикла

AeroFlo 10 - аеропонски систем

Цена: 16,290.00ден
 • Код:
  575
 • Тежина:
  6.000 кг

Аеропоника со 10 гнезда

 

Познат по своите високи приноси, AeroFlo е веќе на пазарот во Бугарија, а од сега и во Македонија. AeroFlo совршено го аерира хранливиот раствор, давајќи кислород, вода и хранливи материи до корените во идеални комбинации. Овој систем ги прави растенијата посилни и потрајни и ја оптимизира нивната продуктивност. 

 

 • размери: 110/46/55 см
 • обем на резервоарот: 50L
 • Безброј градинари, научници и истражувачи се уверени дека ниту еден друг систем не произведува толку добри резултати. Научниците од НАСА веќе 15 години ги користат овие системи за да ги истражат можностите на хидропонските методи.
 • Системите AeroFlo се модуларни и проширливи и лесно се прилагодуваат за различни апликации:
 • AF14 лесно се вклопуваат на балкон или дури и зад прозорец; 
 • AF60, с големиот резервоар, е одличен за оранжерии;
 • AF20 и AF28 се доволно ниски , за да се постават во тунел стаклена градина или домашна оранжерија- градина;
 • AF56 B и AF84 B се уште по ниски(32 cm), погодни за по-професионални потреби.
 • GHE прават и проекти т.е изведби преку доставен проект по нарачка на муштериите.

Експресна нарачка

Само 4 полиња пополнете во
Ние ќе ве контактираме во рамките на работниот ден.

Нашите водечки брендови

Нови продукти